Derneğimiz
İlçemiz
Yunusemre
Duyurular

duyuru 1


duyuru 2


duyuru 3


Hava Durumu
Mihalıççık Hava Durumu
MIHALLICCIK
Eskişehir Hava Durumu
ESKİSEHİR
Anket
Derneğimiz yeni sitesini beğendinizmi?

EVET
HAYIR

Sonuçlar


Sponsorlarımız
İlçemizde Yetişenler
 İlçemizde Yetişenler
 

SELAMİ VARDAR KİMDİR.                                

 

1919 yılında Mihalıççık ilçesi Ahırözü köyünde doğdu. İlköğrenimini Mihalıççık’ta, ortaokul ve liseyi Ankara da bitirdi. İstanbul Üniversitesi Maliye Bölümünden mezun oldu. 1942 yılında Eskişehir Ticaret Lisesine öğretmen olarak atandı. İki yıl öğretmenlik yaptıktan sonra maliye Bakanlığında dokuz yıl hesap uzmanı olarak görev yaptı. Bu görevinden kendi isteği ile ayrılarak yeminli mali müşavir olarak çalışmaya başladı. 1973 -1977 yılları arsında Eskişehir Belediye Başkanı olarak görev yaptı. Belediye Başkanlığı görevinden sonra tekrar Yeminli Mali Müşavirlik görevine devam etti. 1989 – 1994 yılları arasında ikinci defa Eskişehir’de Belediye Başkanı seçildi. 1976-1978 ile 1992-1994 yılları arasında Eskişehir spor Kulübü Başkanlığı  yaptı. Selami Vardar, dürüstlüğü, çalışkanlığı, sevecenliği ve devletine, milletine bağlılığı ile tanınan biridir. Belediye Başkanlığı döneminde alt yapı hizmetleri ile tanınmış, asfalt, su, yol, kanalizasyon ve parkları şehrin en ücra köşelerine kadar götürerek halkın gönlünü kazanmıştır. Selami Vardar, pek çok vakıf ve dernekte başkanlık ve yönetim kurulu üyeliğide  yapmıştır. Eskişehir Taşıyıcılar kooperatifinde sekiz yıl başkanlık; Mihalıççık’ta adına yaptırılan “Selami Vardar Yaşlılar Köşkü” nde yedi yıl başkanlık yapmıştır. Mihalıççıklılar Derneği kurucusu ve Onursal Başkanıdır.

Eskişehir’lilerin çok sevdiği efsane başkan vefat edinceye kadar Yeminli Mali Müşavirlik görevine devam etti.

Evli ve üç çocuk babası olarak  24 Ağustos 2001 yılında vefat  etti.

 

 

ESKİŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OLARAK YAPTIĞI İCRAATLARDAN BAZILARI

 

 


Şehirlerarası Otobüs Terminali, Kırsal Terminal ve terminallerle çevre yolu arasındaki bağlantıyı sağlayan üst geçidin yapımı gerçekleştirildi.

İçme ve Kullanma Suyu Arıtma Tesisi tamamlanarak devreye sokuldu.

930 mahallenin altyapısı gerçekleştirildi. 5 yılda 259bin 683 Kanalizasyon ve Yağmur Suyu Toplama Kanalı inşaatı yapıldı.

96160 konuttan oluşan Sultandere Toplu Konut Projesi hayata geçirildi.


Atık Su Arıtma Tesisi yapıldı.


Alışveriş Merkezi, îş Merkezi, Kültür Merkezi ve Otopark ünitelerini bünyesinde barındıran Taşbaşı Ticaret ve Kültür Merkezi yapıldı.

Bakımsızlıktan yıkılmaya yüz tutan tarihi Taşhan restore edilerek bugün de kullanılan Nikah Sarayına dönüştürüldü.

Hamamyolu Projesi yaşama geçirildi.

Bugün Atatürk Bulvarı olarak adlandırılan ulaşım hattı Muammer Aksoy Caddesi olarak ulaşıma açıldı, çevresindeki geniş bir alanda imar uygulama projesi yaşama geçirildi.

75 mahalleyi kapsayan 1500 hektarlık Islah İmar Planı uygulamaya konuldu. Hisseli tapular müstakile dönüştürülerek 75bin tapu dağıtıldı.

Taşbaşı Sıcak Sular Bölgesi Koruma ve Geliştirme Projesi hazırlanıp uygulama aşamasına getirildi. Bu proje daha sonra uygulanmadı.

Reşadiye Katlı Otoparkı ve bugün Özgüven Tesislerinin de bulunduğu katlı otopark yapıldı.

5 yılda 626 bin 36 ton asfalt döküldü.

 

ESKİŞEHİRSPOR’UN HAK ETTİĞİ YERE GELMESİ İÇİN VAR GÜCÜYLE ÇALIŞMIŞTIR.

1976-1978 ile 1992-1994 yılları arasında Eskişehir spor Kulübü Başkanlığını yaparak halkın takdirini toplamış ve Eskişehirspor’un hak ettiği yere gelmesi için var gücüyle çalışmıştır.

 

HAYIRSEVER BİR İNSANDI.

 

 

Önderliğinde Mihalıççık ilçesinde kurulan ve 7 yıl başkanlığını yaptığı  Mihalıççık Selami Vardar Yaşlılar Köşkü ölümünden sonra  24.07.2004 tarihinde hizmete açılarak hizmetini sürdürmekt..

 
 
facebook twitter youtube
Üye Paneli
Kullanıcı Adı:  
Şifre:     
Şifremi unutum - Üye ol
  
Başkanın Mesajı


Sayfamıza Hoşgeldiniz
Son Eklenen Video
  MİHALIÇÇIK SORKUN ÇÖMLEKİ

  Tüm videolar için tıklayınız.

Günlük Gazeteler
Yararlı Linkler
- T.C. Kimlik numaranızı öğrenin
- Anadolu Ajansı
- Arabanızın Vergi Borcunu Öğrenin
- Kosgeb
- SSK Gün Dökümü
- Ne Zaman Emekli Olurum
- Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müd.
Dosya İndirme Panosu
- Burs Başvuru Formu

eskişehir