Derneğimiz
İlçemiz
Yunusemre
Duyurular

duyuru 1


duyuru 2


duyuru 3


Hava Durumu
Mihalıççık Hava Durumu
MIHALLICCIK
Eskişehir Hava Durumu
ESKİSEHİR
Anket
Derneğimiz yeni sitesini beğendinizmi?

EVET
HAYIR

Sonuçlar


Sponsorlarımız
Vizyonumuz
 Vizyonumuz
 

1-) Milli kültür ve geleneğimizin yayılması ve toplumda sosyal ilişkilerin gelişmesi için sosyal, kültürel, milli ve manevi değerlere dayalı çalışmalar yapmak.

2-) Milli, Manevi ve ahlaki değerlere bağlı ülkesini ve milletini seven, kültürlü insanlar yetiştirmek ve eğitimlerine katkıda bulunmak. 

3-) Fertler arasında kültür ve ahlakı, sevgi ve işbirliğini arttırıcı, birlik ve beraberliği, yardımlaşma ve dayanışmayı temin edici her türlü faaliyette bulunmak. 

4-) Fertlerin; bilgi ve beceri yönünden günümüz ve gelecek döneminin gereklerine göre donatılması; milli, manevi , ahlaki ve evrensel değerlere bağlı; insan haklarını benimsemiş; çevreye duyarlı, bedenen ve ruhen sağlıklı, üstün vasıflı, eğitimli, kültürlü, görgülü, hizmet üretme niyet, kapasite ve ufkuna sahip; olayları gerçek boyutları ile kavrayıp olumlu yöne yönlendirebilecek analitik ve kritik düşünme yetene ğini edinmiş kişiler olarak yetişmesine katkıda bulunarak, böyle ailelerin oluşturduğu mutlu ve huzurlu bir toplum oluşmasını sağlamak. 

5-) Toplumsal gelişimin gerçekleşmesi, sağlıklı ve erdemli toplumların oluşabilmesi için doğru bilgiye ulaşmış ve doğru davranış biçimini sergileyebilen bireylere ihtiyaç duyulan bireyler oluşturmak ve ortamlar yaratmak

6- ) Çevrenin korunmasını ve iyileştirilmesini kırsal ve kentsel alandaki arazinin ve tabii kaynakların korunmasını, her türlü çevre kirliliğinin önlenmesini, ülkemizin tabii bitki ve hayvan varlığının korunmasının sağlanamsına yönelik bilinçli toplum oluşturmak.

7-) Bireyleri Tarihi, Sanatsal ve Kültürel eserlerin korunmasına adına bilinçlendirmek, halka tanıtılmasını ve bu eserlerden etkin ve verimli şekilde faydalanılmasını temine katkıda bulunmak.

8-) Çevre ve kültür duyarlılığına sahip resmi ve özel kuruluşlarla dayanışma halinde temiz ve yaşanabilir çevre idealini benimsemiş, milli kültür ve ahlak sahibi insanlardan meydana gelen bir toplumun oluşmasına katkıda bulunmak 

9-) İnsan haklarının anlaşılması, benimsenmesi, kullanılması, korunması, gelişmesi ve etkin bir şekilde hayata hakim olması için her türlü faaliyette bulunmak.

10-) Aile kurumunun öneminin toplumda yaygınlaşmasına, yetişkin bireylerin, çocuk ve gençlerin sağlıklı aile ortamlarına kavuşmalarına,

11-) Tarihi ve kültürel değerlerin büyük bir zenginlik olduğunun farkına varılmasına ve korunmalarına yönelik bilinç oluşturulmasına katkı sağlamaya yönelik çalışmalar yapmak.

 

 
 
facebook twitter youtube
Üye Paneli
Kullanıcı Adı:  
Şifre:     
Şifremi unutum - Üye ol
  
Başkanın Mesajı


Sayfamıza Hoşgeldiniz
Son Eklenen Video
  MİHALIÇÇIK SORKUN ÇÖMLEKİ

  Tüm videolar için tıklayınız.

Günlük Gazeteler
Yararlı Linkler
- T.C. Kimlik numaranızı öğrenin
- Anadolu Ajansı
- Arabanızın Vergi Borcunu Öğrenin
- Kosgeb
- SSK Gün Dökümü
- Ne Zaman Emekli Olurum
- Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müd.
Dosya İndirme Panosu
- Burs Başvuru Formu

eskişehir